تبلیغات
 kimjonginfa - طرز تهیه مربای زرشک خوشرنگ به همراه نکات مهم

توجه : بهترین راه برای شستن زرشک این است که زرشک را در صافی ریخته و صافی را در کاسه‌ای پر از آب سرد بگذارید تا شن و سنگ موجود در زرشک کاملاً در آب ته نشین شود. سپس زرشک‌ها را آبکش کنید و به آرامی شست و شو دهید. این مربای پاییزی هم برای صبحانه مناسب است هم به عنوان دسر بعد از غذا یکی دو قاشق از آن بسیار خوشمزه و دلچسب است.در ضمن برای درست کردن دسرهای فصل نیز می توانید از آن استفاده کنید. طرز تهیه مربای زرشک مواد لازم:  زرشک تازه: ۸۰۰ گرم شکر: ۹۰۰ گرم وانیل: نصف قاشق چایخوری هل: نصف قاشق چایخوری آب: جوشیده ولرم: دو لیوان طرز تهیه: زرشک را پاک کرده و خوب بشویید. توجه : بهترین راه برای شستن زرشک این است که زرشک را در صافی ریخته و صافی را در کاسه‌ای پر از آب سرد بگذارید تا شن و سنگ موجود در زرشک کاملاً در آب ته

این مربای پاییزی هم برای صبحانه مناسب است هم به عنوان دسر بعد از غذا یکی دو قاشق از آن بسیار خوشمزه و دلچسب است.در ضمن برای درست کردن دسرهای فصل نیز می توانید از آن استفاده کنید.

طرز تهیه مربای زرشک خوشرنگ به همراه نکات مهم

طرز تهیه مربای زرشک

مواد لازم: 

زرشک تازه: ۸۰۰ گرم
شکر: ۹۰۰ گرم
وانیل: نصف قاشق چایخوری
هل: نصف قاشق چایخوری
آب: جوشیده ولرم: دو لیوان

طرز تهیه:

زرشک را پاک کرده و خوب بشویید.

توجه : بهترین راه برای شستن زرشک این است که زرشک را در صافی ریخته و صافی را در کاسه‌ای پر از آب سرد بگذارید تا شن و سنگ موجود در زرشک کاملاً در آب ته نشین شود. سپس زرشک‌ها را آبکش کنید و به آرامی شست و شو دهید.

نیمی از شکر را لابه لای آنها بپاشید و به مدت ۴ یا ۵ ساعت داخل یخچال قرار دهید تا هم آب بیندازد و هم زرشک‌ها با شکر مخلوط و مزه دار شوند.

باقیمانده شکر را با آب جوشیده ولرم و آب حاصل از زرشک و شکر مخلوط کنید، داخل قابلمه بریزید و روی حرارت متوسط قرار دهید تا شربت بجوشد.

بعد از مدتی که مربای شما آماده شد هل و وانیل آن را اضافه کنید و بعد از روی شعله برداشته و آن را به کناری بگذارید تا سرد شود و

سپس در ظرفی که می‌خواهید نگهداری کنید بریزید

نکات مهم : 

بهتر است حداقل بعد از ۳ روز که در یخچال گذاشتید آن را مصرف کنید.

سعی کنید مربا زیاد نجوشد تا زرشک‌ها رنگشان تیره نشود.

همچنین برای اینکه ببینید آیا مربا قوام آمده دو قاشق از مربا را داخل ظرف کوچکی بریزید و بگذارید تا سرد شود، اگر مربا به قاشق چسبید یعنی قوام آمده و آماده است.

نکات مهم در تهیه انواع مربا را اینجا بخوانید

خواص و مضرات زرشک را در اینجا بخوانید

جهت مشاهده طرز تهیه انواع مربا اینجا کلیک کنید

جهت دریافت جدیدترین مطالب هفت گنج از طریق تلگرام ، اینجا کلیک کنید

گردآوری و تنظیم: گروه هفت گنج

www.7ganj.ir